12 września 2014

Tarot – I Mag

tarot.11 – Mag

Zakładając że pisałem o Głupcu jako pierwszej i ostatniej karcie, mogę stwierdzić śmiało że jako tako nie liczy się on w sekcji kolejności kart, dlatego pozwolę sobie napisać że Mag jest pierwszą kartą w Wielkich Arkanach. Jego inne nazwy to kuglarz, sztukmistrz.
Jest utożsamiany z symbolem kreatywności.

Wygląd karty:

Po środku karty widnieje postać mężczyzny, nad głową ma znak nieskończoności, w swojej prawej ręce trzyma coś co wygląda jak różdżka, na stole ułożone koło siebie ma królestwa małych arkan, a mianowicie Denara ( Monetę ), Kielich, Miecz oraz Buławę ( Pałkę ) ubrany jest w biel i czerwień a stoi w otoczeniu kwiatów.

Moja charakterystyka:

Jak już napisałem powyżej, Mag trzyma w swojej ręce różdżkę, która jest oznaczeniem Małych Arkan. Na stole ma ułożone artefakty które zapiszę jeszcze raz ale z uwzględnieniem ich żywiołu.
Denar ( Moneta ) – ziemia
Kielich – woda
Miecz – powietrze
Buława – ogieńoznaczać to może że mamy przed sobą kilka możliwości, mamy wybór pomiędzy nimi.

Interpretacja karty:

W miłości:
Jeżeli jesteś samotny, masz szansę wyrwać się z szarej codzienności, znaleźć ukochaną osobę i porwać się w wir miłości, z której zrodzi się stały związek. Jeżeli natomiast jesteś w związku, każde cięższe dni w Waszym związku mogą zostać rozwiane jeżeli tylko będziecie ze sobą rozmawiać.

W finansach:
Jeżeli szykują Ci się jakieś zmiany, awans w pracy nie obawiaj się tylko idź przed siebie, to bardzo dobry moment na podniesienie swoich kwalifikacji a co za tym idzie oczywiście również i wynagrodzenia.

W zdrowiu:
Jeżeli odczuwasz jakieś bóle, problemy ze zdrowiem, dolegliwości nie przejmuj się tym zbytnio, być może jest to wynik przemęczenia i po prostu powinieneś bardziej odpocząć. Mag jest kartą która praktycznie w 100% pokazuje że osoba jest w dobrej kondycji zdrowotnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *