15 września 2014

Tarot – II Kapłanka

papiezyca arcykaplanka2 Kapłanka
Kapłanka inaczej nazywana również Papieżycą, jest oznaczona w tarocie numerem II. Niektórzy identyfikują Kapłankę z Boginią Izydą. W różnych taliach kart Kapłankę możemy spotkać również w innej postaci, a mianowicie w postaci Junony, kapłanki życia seksualnego oraz macierzyństwa.

Wygląd karty:

Kapłanka siedzi na czymś co przypomina tron, ubrana w długą szatę, noszącą na głowie Papieską koronę oraz trzymająca w rękach otwartą księgę z napisem Tora. Kapłankę ową możemy zobaczyć pomiędzy dwoma filarami, czarnym i białym.

Moja charakterystyka:

Tron oznacza to że kapłanka ma władzę, jest kobietą silną, kobietą która musiała dużo poświęcić aby być na danym stanowisku. O tym również świadczy papieska korona. Papieżyca jest kobietą ubraną w długą szatę, oznacza ona kobiecość, a usytuowanie kapłanki pomiędzy filarami czarnym i białym oznacza to że jest ona osobą obiektywną. Jest pomiędzy Dobrem, a złem. Pomiędzy miłością i nienawiścią.

Interpretacja karty:

W miłości:
Jeżeli dokucza Ci samotność, niezbyt dobrym posunięciem może być poszukiwanie kogoś na siłę, poczekaj na to aż miłość sama Cię znajdzie.
Jeżeli jesteś w związku, możecie mieć w najbliższym czasie jakieś problemy ale to tylko i wyłącznie po to aby pokazać sobie i drugiej osobie że siebie potrzebujecie nawzajem.

W finansach:

Jeżeli znajdziesz się w trudnej sytuacji finansowej, możesz sięgnąć po poradę bliskiej Ci osoby, najlepiej jeżeli to będzie kobieta. Jeżeli w Twojej pracy są osoby plotkujące, najlepiej zrobisz jak będziesz je omijał szerokim łukiem, bo więcej zaszkodzą niż pomogą.

W zdrowiu:

Przede wszystkim dobrze zrobisz jeżeli pozałatwiasz swoje wszystkie sprawy które nie dają Ci spać po nocach. Każdy nie załatwiony problem może odbić się na Twojej psychice dzięki czemu możesz mieć problemy zdrowotne. Niemniej jednak nie będzie to nic poważnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    mat on 15 września 2014, 22:46
  1. podoba mi sie ten opis.