21 października 2014

Fazy księżyca

kwadry ksiezyca

FAZY KSIĘŻYCA

Od wieków wiadomo jak bardzo księżyc działa na ludzką psychikę, zwłaszcza na kobiety. Działa nie tylko na morza i oceany, ale na nas również. W zależności od tego, jaka wypada aktualnie faza księżyca, można zastosować magię w różnych aspektach życia.

Wyróżniamy cztery fazy księżyca:

Kwadra pierwsza( Księżyc rosnący)- Księżyca przybywa, kiedy zmierza on od Nowiu do Pełni. Jest to kwadra, w której zajmujemy się początkiem wszystkiego. Zaczynamy rytuały wzrostu, obfitości, powodzenia. Wtedy dobrze jest podcinać włosy, kiedy chcemy, by nam szybko odrosły.

Jest to wspaniały czas na odprawianie magii płodności i urodzaju. Także tej magii, która jest związana z ochroną początków nowego romansu, czy relacji z bliską osobą.

Możemy za pomocą magii i wpływu księżyca fazy wzrastającej, pomóc sobie w wytyczaniu nowych dróg życiowych, osiągania i zdobywania nowych celów.

Jest to doskonały moment na sadzenie nowych kwiatów i ziół.

Kwadra druga, czyli Pełnia Księżyca- Księżyc będący w pełni, to doskonały moment na odprawianie czarów miłosnych, ale nie tylko. Wpływa on korzystnie na niemalże każdy aspekt naszego życia, zatem możemy śmiało wykonywać rytuały związane z uczuciami, jak i magia finansów i kariery, a także zdrowotną.

Jest to przypływ sił psychicznych, podczas pełni, dlatego mówi się, że zadziałają każde czary.

Dla wielu osób Pełnia to dość ciężki okres- stają się wtedy drażliwi, mają problemy ze snem lub całkiem bezsenne noce. Należy niwelować wpływ Księżyca w tej kwadrze, za sprawa Księżyca Malejącego, czyli jego trzeciej kwadry, gdyż…

Kwadra trzecia( Księżyc Ubywający)- jest to czas w magii, kiedy możemy zająć się zakończeniem czegoś. Związku, gdy jest utrapieniem, pracy, gdy nie daje satysfakcji, relacji między byłymi, skłóconymi kochankami, także magią, dzięki której zaleczymy zranione serca.

Jest to dobry czas na to, by uprosić Księżyc, by jego wpływ w czasie Pełni był mniejszy. Są na to docelowe rytuały.

W tym czasie można skutecznie pozbywać się doświadczeń z przeszłości, zwłaszcza tych przykrych, przez które nie możemy uporać się z codziennością.

W najlepszej tradycji czarownic jest usuwanie kurzajek w tej kwadrze, bądź też bardziej nowocześnie- rozpoczynanie diety odchudzającej, podczas której Malejący Księżyc, okaże się doskonałym wspomagaczem.

Powszechnie mówi się, że w tej kwadrze księżyca, czarownice używały zaklęć zwanych potocznie „ ubywaczkami”.

Doskonała faza na cięcie ziół i kwiatów.

Nów( czarny Księżyc)- w dobrej, czystej magii, ta kwadra księżyca powinna okazać się tzw. „ niedzielą” dla czarodzieja, nie powinno się zajmować magią w tej ciemnej fazie Księżyca, gdyż można niechcący przywołać i ściągnąć na siebie niepowołane Istoty i zdarzenia.

Autor- Ajka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *