26 września 2014

Na granicy Nieznanego.

imagesCAWH1KI4

Każdy z nas ma własny, subiektywny pogląd na świat materialny, rzeczywistość, jaką dostrzega w taki, a nie inny sposób. Wielu z nas myśli o nim podobnie, z wszelkimi regułami, nim rządzącymi.

Co jednak, kiedy dostrzegamy więcej, widzimy głębiej, szukamy dalej… Mam tu na myśli ten „ drugi” świat- niematerialny, duchowy, świat zjaw, duchów, bytów z innych wymiarów…

Z pewnością nie raz zastanawiałeś się nad tym, jak to wygląda po drugiej stronie, w świecie rządzącym się swoimi prawami, prawami czy to Natury, czy tez Magii.

Świat z innych wymiarów rzeczywistości, postrzegamy na swoje rozmaite sposoby, jedni kierując się nauką, inni duchowością, a jeszcze inni religią. Nic więc dziwnego, że pociąga nas ten inny świat, ta druga strona, o jakiej pisało wielu poetów, czy mentorów.

Druga strona istnieje, bez wątpienia, ale nie tylko w granicach naszej wyobraźni, gdzie wszystko rządzi się innymi prawami, niż rzeczywistość… Są też pewne metody, by dotrzeć do granicy tego świata, a nawet, by tę granicę przekroczyć!

Oto metoda na przekroczenie granicy dwóch światów. Trudna metoda, wymagająca odwagi. A niewielu spośród nas, ma w sobie wystarczająco dużo odwagi, by nie cofnąć się w ostatniej chwili przed zamierzonym celem. Potrzeba tu zarówno odwagi, determinacji, jak i ciekawości. I absolutnie nie wolno się bać, gdyż strach jest tu naszym wrogiem, dodatkowo może ściągnąć na ciebie niepowołane reakcje Istot z innego wymiaru.

Jeżeli „ cienie „ kuszą cię, jeżeli chcesz osiągnąć na tym polu powodzenie, nie wolno ci się zawahać ani chwili.

Po pierwsze, i najważniejsze- wyszukaj miejsce, odosobnione, gdzie nikt ci nie przeszkodzi, gdzie cisza dzwoni w uszach, skąd wieje grozą i tajemnicą. Nie boisz się? Zatem do dzieła!

Poczekaj na odpowiedni czas, a będzie nim pełnia księżyca, najlepiej same jej meritum, a więc godzina zero 😉 Północ. Wieczorem, przed wyjściem, nie jedz i nie pij za dużo, nie chcesz czuć ciężkości, podczas wykonywania magicznych czynności.

Ubierz się ciepło ( odpowiednio do pory roku), wygodnie, w coś ciemnego, by nie przykłuwać niepotrzebnie swojej uwagi dla niepowołanych oczu.

Jeszcze jedno- to ma być samotna wyprawa, nie przygodny wypad ze znajomym/mi. Poważnie potraktuj cały rytuał, a duchy będą spokojne.

Jest głęboko w naszym umyśle miejsce, strefa ciszy, gdzie wygasają wszelkie namiętności- to stan alfa. Tutaj przebiega granica, to właśnie tutaj chcesz się dostać.

Zaczekaj do północy, wycisz się, zrelaksuj. Następnie usiądź lub połóż się wygodnie, może to być pozycja, w jakiej zdarza ci się medytować.

Tak więc leżysz. Zamknij teraz oczy i postaraj się wyzbyć strachu. Wyobraź sobie, że nad tobą, unosi się jasna kula światła. Włóż do niej cały strach, wszelkie lęki. Kula jest do ciebie przytwierdzona jasnym sznurkiem. Wyobraź sobie, że czujesz koniec sznurka w dłoni.. teraz, w odpowiednim momencie, zerwij ten sznurek, wypuść go z dłoni. Czujesz ulgę? Czujesz, jak cały strach, wszelkie wątpliwości i niepewność, opuszczają cię? Bardzo dobrze!

Wnętrze kuli to twoja tożsamość. W pewnym momencie, dostrzeżesz w jej wnętrzu obrazy, kształty, figury geometryczne, czy obce lub znajome twarze. Jedne będą złowrogie, inne zupełnie neutralne. Nie pozwól, by cokolwiek tam było, wydostało się na zewnątrz przed zerwaniem sznurka!

Nie staraj się zrozumieć tych wszystkich obrazów, gdyż są to twoje doznania, pamiętaj o tym, zrywając sznurek.

Kiedy wyswobodzisz się ze strachu, odczujesz ulgę i staniesz na granicy Nieznanego. To w tym miejscu, możliwe jest, iż odczujesz czyjś dotyk, usłyszysz szept lub dźwięk na granicy dwóch światów. Podziękuj za tą wyprawę, za każdy kontakt. Powoli wróć do świadomości. Zapamiętaj cale doświadczenie, jako chęć uwolnienia się od swoich mrocznych spraw.

Rytuał można powtarzać, wizualizując to, nad czym mamy dylemty, czy kiedy szukamy rozwiązania trudnej sprawy, czy problemu.

Powodzenia.

Autor: Ajka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *