7 października 2014

Sezon na grypę

imagesCAD5DWV0

Grypa – naturalne sposoby jej leczenia

Dzisiaj z nieco innej ” beczki”. Jesień… Szalejący wiatr, wilgoć, mgły, często bardzo niskie temperatury powietrza, a co za tym idzie- wyziębiony organizm.

Wtedy łatwo o infekcję, a nawet grypę.

Jak możemy się chronić? Jedni preferują szczepionki, drudzy zioła i naturalne metody leczenia, a jeszcze inni wybierają gotowe tabletki, mające na celu walkę z zapaleniem i obniżenie gorączki. Zanim jednak sięgniemy po tabletki, leki, czy szczepionki, a nawet antybiotyki, śmiało możemy wypróbować naturalne metody leczenia.

Na kaszel- wyciąg z igieł sosnowych, a także inhalacje z mieszanki mięty, sosny i tymianku, wdychane pod ręcznikiem przez nos, a wydychane ustami.

Na katar- płukanka z  soli fizjologicznej( o szczegóły najlepiej zapytać w aptece zaufanego farmaceutę).

Na gorączkę i bóle gardła wspaniale sprawdza się mikstura z imbiru, miodu naturalnego( najlepiej lipowego), cytryny oraz czosnku- składniki razem podgotowuje się do momentu wrzenia, stale mieszając.

Jeśli te metody nie poskutkują, sięgnij po lek przeciwzapalny, przeciwgorączkowy, ale z umiarem i rozsądnie.

Co do szczepionek, to jest wielu ich przeciwników, walczących konspiracyjnie z NWO. Zatem temat sporny i na osobny art 😉

Są w aptekach jeszcze tabletki o nazwie Achinacea. Trzeba je łykać po 3 razy na dzień, dwie tabletki. Są na bazie achinacei( jeżówka pospolita) i wspaniale uodparniają organizm na różne infekcje dróg oddechowych. Polecane szczególnie osobom młodym i aktywnym.

Najlepiej jest też nie przegrzewać się i unikać wyziębienia organizmu. Nie stawać w przeciągach, zwłaszcza po zajęciach w-f w szkole, czy po innym  intensywnym wysiłku fizycznym. Nie wychodzić po prysznicu i kąpieli na zewnątrz, a przynajmniej odczekać 30 minut przed wyjściem.

 

Do artykułu natchnął mnie mój syn, któremu aktualnie kapie z nosa 🙂 Życzę, byście jak najmniej chorowali 🙂

Autor- Ajka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *