4 października 2014

Tarot – II buław

wands02 Tarot – II buław

II buław jest to kolejna karta z królestwa Buław. Jak dla mnie jest to interesująca karta ponieważ przedstawia ona mężczyznę z dwoma pałkami, trzymającego w ręku świat. Mogę śmiało porównać tego mężczyznę do postaci Mikołaja Kopernika który jak wiadomo ruszył ziemię a zatrzymał słońce. To tak w ogólnym zapisie tej karty.

Wygląd karty:

Jak już napisałem powyżej, w centralnej części karty widać mężczyznę, trzymającego w prawej ręce kulę ziemską, w lewej ręce trzyma on buławę, po jego prawej stronie jest druga buława. Mężczyzna ów stoi jakby na murze, być może zamku albo innej budowli. Na jednym z murków widać namalowany herb z czterech kwiatów, dwóch białych, dwóch czerwonych. W tle widać malowniczy krajobraz, z górami oraz morzem.

Moja interpretacja:

Mężczyzna trzymający kulę ziemską, według mnie oznacza oświecenie, herb z kwiatów oznaczać może zarówno czystość jak i miłość, oddanie oraz moc. Postać ta odziana jest w czerwoną szatę która również pokazuje jego pozycję społeczną, a krajobraz pokazuje zgodność z naturą.

Opis karty w miłości, zdrowiu i finansach zrobię na podstawie pozycji plus.

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, jest szansa na to że odnajdziesz swoje szczęście, masz dobre widoki na takie działanie. Jeżeli jesteś w związku, między Wami będzie się dużo działo, od nowa będziecie siebie poznawali, również będziecie zaspokajali swoje potrzeby.

W finansach:

Widać że jesteś osobą która jest kreatywna, przyda Ci się to w pracy, znajdź swoją inspirację i nią się kieruj.

W zdrowiu:

Stan zdrowia jako tako się nie zmieni, po prostu rób to co robiłeś do tej pory. To wszystko co karta ma do powiedzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *