22 września 2014

Tarot – III Cesarzowa

RWS_Tarot_03_Empress  Tarot – III Cesarzowa

Cesarzowa jest usposobieniem Kobiecości, jej charakteru i zachowania. Zależnie od położenia Cesarzowa może mieć różne znaczenia.
Np. w pozycji plus odpowiada ona za piękno, urok osobisty, cierpliwość oraz umiejętność doradzania innym, natomiast w pozycji odwróconej ( czyli minus ) odpowiada ona za wady kobiece, takie jak: przesadna troska, zaborczość, upartość, zmiany nastrojów.
Cesarzowa symbolizuje zarówno aspekt żeński ( który opisałem powyżej ) oraz aspekt męski, a jest nim władza.

Wygląd karty

Cesarzowa, podobnie jak Kapłanka, siedzi na tronie. W prawej ręce trzyma berło. Na głowie jej znajduje się korona, szata zaś jej wygląda jakby była w kwieciste wzory. W lewym dolnym rogu można zauważyć jakby tarczę w kształcie serca z znakiem Kobiety. W bliskim otoczeniu cesarzowej można zauważyć plony, oraz Drzewa i rzekę.

Moja charakterystyka:

To że Cesarzowa siedzi na tronie i dzierży w dłoni berło, oznacza to władzę, jest to kobieta silna, nie poddająca się i ciągle walcząca o swoje stanowisko. Tarcza w kształcie serca, mówi mi o tym że Cesarzowa jest pełna uczucia, pełna miłości. Zaś samo otoczenie, według mnie oznacza osobę która żyje w zgodzie z naturą, to jeżeli chodzi o las, a jeżeli chodzi o plony, widać że są obfite a to oznacza że cokolwiek cesarzowa robi, będzie to obfite, obfitość nie tylko w aspekcie pieniędzy ale również w aspekcie miłosnym.

Interpretacja karty:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, dobrze jest aby nie pchać się w związki na siłę, jeżeli nie jesteś w 100% pewny że to nie jest miłość Twojego życia lepiej nie ryzykować. Niemniej jednak istnieje możliwość że się w kimś zakochasz. Natomiast jeżeli jesteś w związku, naucz się tolerować drugą osobę, jej wady i zalety, dobrze by było abyście razem porozmawiali i rozchwiali rozterki. Ta karta dobrze wróży zakochanym, jeżeli nauczysz się akceptować drugą osobę taką jaka jest miłość rozkwitnie, a nawet możliwe jest że będziecie mogli spodziewać się potomka.

W finansach:

Jeżeli marzysz o awansie, albo się o niego starasz i masz jakieś pomysły, sprawdź czy warto jest wprowadzić w życie i czy się opłacą. Pamiętaj tylko aby być punktualnym, na ważne spotkania w szczególności. Jeżeli jesteś bez pracy, masz dobre widoki na znalezienie takowej.

W zdrowiu:

Jeżeli to tylko możliwe, a nie jest za zimno w nocy, możesz spróbować spać przy otwartym oknie, aby w nocy było więcej świeżego powietrza. Ogólnie stan zdrowia jest bardzo dobry, dlatego też może warto zadbać o nie i je pielęgnować? Np. wychodząc na spacery, zażywając ogólnie trochę sportu czy też np. ograniczając używki czy może też przejdź na lekką dietę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *