22 września 2014

Tarot – IV Cesarz

tarot.4Tarot – IV Cesarz

Cesarz jest kolejną kartą po Cesarzowej w Wielkich arkanach, jest on oznaczony numerem rzymskim IV. Cesarz jest powiązany z władzą oraz polityką, również mogę śmiało powiedzieć że Cesarz jest usposobieniem osoby pracującej na znaczącym stanowisku, osoby która mądrze sprawuje rządy. Cesarz również jest uosobieniem osoby osoby którą uważamy za swój autorytet, osoby która ma dobrą opinię.

Wygląd karty:

Cesarz jak i cesarzowa siedzi na tronie, w swojej prawej ręce trzyma berło które kształtem wygląda jak Egipski Ankh. Na głowie widnieje mu korona, a odziany jest w czerwoną szatę. Tron na którym siedzi cesarz, jest przyozdobiony w głowy zapewne barana. Zarówno po prawej jak i po lewej stronie cesarza możemy zauważyć jakieś kształty w kolorze złota i brązu.

Moja charakterystyka:

To co napisałem powyżej w opisie Cesarza idealnie odpowiada temu o czym myślę, cesarz siedząc na tronie, trzymając berło w dłoni jest usposobieniem osoby która ma wysokie stanowisko, Te kształty w kolorze złota i brązu mogą oznaczać iż rządy Cesarza są sprawiedliwe, a czerwień  ubrania charakteryzuje temperament, charakter cesarza. Jest to zdecydowanie osoba której można zaufać.

Interpretacja karty:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, masz szansę kogoś spotkać na swojej drodze, będzie to wyjątkowa osoba. Jesteś osobą która wie czego chce, osobą której można zaufać i to będzie Twoim głównym atutem w gierkach miłosnych. Natomiast jeżeli jesteś w związku, dobrze by było abyś zastanowił się nad tym jak Twój związek wygląda, czy Twój życiowy partner jest z Tobą szczęśliwy? Jeśli masz jakieś ale, dobrze by było abyś może wprowadził jakieś małe zmiany. Prościej mówiąc po prostu postaraj się urozmaicić swój związek.

W finansach:

Jeżeli szukasz pracy, jest to dobry okres na jej znalezienie, nie poddawaj się tylko weź się do roboty i poszukaj uczciwie pracy a na pewno jakąś znajdziesz. Jeżeli masz problemy w pracy, zacznij postępować jak cesarz, nie śpiesz się po prostu rób wszystko powoli ale dokładnie, naucz się cierpliwości bowiem może Ci się ona przydać.

W zdrowiu:

Najważniejsze w chwili obecnej jest to abyś o siebie zadbał, nie daj się ponieść złym emocjom, wybuchom złości czy wpadnięciu w depresję, daj z siebie wszystko aby do tego nie dopuścić, a najlepszym rozwiązaniem było by, gdybyś po prostu zwolnił tempo swojego życia, może najwyższy czas się trochę zrelaksować? Nie zaszkodzi a pomoże.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *