22 września 2014

Tarot – V Papież

Tarot_5_The_Karta_tarota_Papiez_5 Tarot – V Papież

Papież inaczej: arcykapłan, hierofant lub „Jowisz” (Jupiter , Rzymski bóg nieba, burzy i deszczu)  . Papież jest symbolem wiary, pobożności, jest odbierany jako wysoki autorytet, jest on nauczycielem do którego możemy się zwrócić o radę. Papież jest również odpowiedzialny za aspekty duchowe. Za rozwój duchowy.

Wygląd karty:

Papież jest to kolejna postać z Arkan Wielkich siedząca na tronie, podobnie jak kapłanka, Papież siedzi pomiędzy dwoma słupami. w lewej ręce trzyma krzyż patriarchalny, na sobie ma nałożoną szatę Kapłana, a u jego stóp stoją jego uczniowie. Kapłana nogi zaś są usadowione na czymś co przypomina czerwoną skrzynkę z dwoma kluczami papieskimi.

Moja charakterystyka:

Szata kapłańska, krzyż patriarchalny, tiara na głowie oraz dwa skierowane do góry palce oznaczają to że papież daje błogosławieństwo tym których ma pod swoją opieką. Jeżeli wypadnie Ci ta karta, może dobrze będzie zwrócić uwagę na to czy nie jest za późno aby podnieś swoje kwalifikacje? Albo czy obecny moment nie jest najlepszym momentem aby podjąć się takiej decyzji samokształcenia się.

Interpretacja karty:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, możesz mieć kilka tak zwanych przelotnych miłości, jeżeli nie jesteś pewien swego lepiej jest abyś nie ryzykował i brnął w związek który się rozleci po jakimś czasie. Najbliższy czas, jest czasem w którym możesz być bardziej podatny na pokusy miłosne niż do tej pory, uważaj na to. Jeżeli natomiast jesteś w związku, jeżeli macie problemy, często się kłócicie, może stańcie temu twarzą w twarz, porozmawiajcie ze sobą, posłuchajcie tego czego oczekuje od Was druga osoba. To powinno pomóc załagodzić ostatnie problemy jakie między Wami powstały.

W finansach:

Jeżeli szykuje Ci się jakiś większy projekt do zrobienia oraz będziesz w nim aktywnie uczestniczył, i będziesz  w niego zaangażowany, jest szansa na to aby szefostwo Cię doceniło, dając Ci premię czy dając Ci awans, jeśli natomiast jesteś bez pracy, nie poddawaj się i próbuj, to jest najlepszy czas aby zdobyć wymarzoną pracę.

W zdrowiu:

Ostatnimi dniami jeśli czujesz lekkie zmęczenie, jakieś dolegliwości, czy po prostu masz zły humor, może lepiej będzie jak sobie odmówisz przesiadywania przed telewizorem czy komputerem do późnej nocy i położysz się wcześniej spać? Możesz również wstać wcześniej niż zazwyczaj aby na spokojnie zrobić to co zawsze robiłeś w pośpiechu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *