30 września 2014

Tarot – X koło fortuny

tarot.10Tarot – X koło fortuny

Karta przedstawiająca duże koło usadowione po środku z wizerunkiem kilku zwierząt. Wraz z wpisem w kole TARO albo ROTA, jest to symboliczny zapis słowa TAROT można to zrobić pisząc w kółko TAROTAROTARO ( w tym zapisie widać 2 razy powtarzające się słowo tarot ) albo ROTAROTA ( w tym zapisie widnieje on tylko raz )

Wygląd karty:

Jak już zwróciłem uwagę powyżej, karta przedstawia koło z wpisem ROTA albo TARO, w prawym górnym rogu widać jakiegoś ptaka, po środku na górze widać Sfinksa, Po lewej na górze widnieje Anioł, z lewej strony na środku widać węża, natomiast z prawej strony po środku widać postać prawdopodobnie diabła, w lewym dolnym rogu zapewne bawół z skrzydłami i w prawym dolnym rogu również jakieś zwierzę ze skrzydłami, ciężko stwierdzić co to jest za zwierzę.

Moja charakterystyka:

Zwierzęta przedstawione na karcie mają znaczenie symboliczne, diabeł jak i wąż, pokazują nam pokusy tego świata, tak jak to było z kuszeniem Ewy w raju poprzez węża, tak ten sam wąż ma tutaj podobne znaczenie, diabeł wiadomo ogólnie przyjęte zło. Inne zwierzęta można zaliczyć do kategorii dobra, oświecenia, dobroci, prawości, pobożności. A samo koło symbolizuje zmiany, jak w powiedzeniu „Raz pod wozem, raz na wozie” w zależności od tego jak karta jest ułożona taki przyniesie obrót rzeczy. W pozycji plus czyli takiej jaka jest przedstawiona na zdjęciu pokazuje to co dobre, w pozycji minus ( czyli odwróconej ) to co złe.

Interpretacja karty:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, będziesz miał kilka opcji do wyboru, jeżeli z kimś flirtujesz masz szansę na stworzenie dobrego i długotrwałego związku. Jeżeli natomiast jesteś w związku, będziesz musiał zadecydować czy warto być z osobą z którą jesteś obecnie, czy przyjmiesz jej wady i zalety takie jakie są? Jeśli tak czeka Was świetlana przyszłość. Jeżeli nie, może lepiej się rozstać?

W finansach:

W najbliższym czasie będziesz miał okazję do zarobienia jakiejś większej sumki pieniędzy, być może szykuje Ci się awans, jeżeli grasz na giełdzie możesz śmiało inwestować w to co chcesz ponieważ masz dobrą rękę do tego. Niemniej jednak postępuj rozważnie, każda nierozważna decyzja może być dla Ciebie zgubna.

W zdrowiu:

Długie spacery powinny pomóc na tak zwane odmóżdżenie się jak i zarówno na przemyślenie pewnych spraw. Ogólnie stan zdrowia nie powinien Cię niepokoić ale jednak czasami lepiej dmuchać na zimne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    Eve on 7 lutego 2016, 04:33
  1. Od jutra zaczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mną?
    Wyszperalam w internecie dobry plan na schudnięcie, wygoglujcie sobie
    – xxally mój sukces w odchudzaniu