2 października 2014

Tarot – XI Sprawiedliwość

Karta_tarota_Moc_11 Tarot – XI Sprawiedliwość

Karta ta jest oznaczona numerem XI, jej inną nazwą jest „Moc”, Sprawiedliwość utożsamiana jest z Temidą.
W zależności od tego jak karta wyjdzie w rozkładzie będzie oznaczała prawy osąd, pozytywny albo negatywny.

Wygląd karty:

Na karcie sprawiedliwości można zauważyć siedzącą kobietę, w koronie na głowie, w lewej ręce trzymającą wagę, a w prawej ręce trzymającą miecz.
Odziana w długą szatę w kolorze czerwonym.

Moja charakterystyka:

Kobieta ta, jest wzorowana na bogini Temidzie, jak przysłowie mówi „Temida, sprawiedliwa”. Odzienie jej w kolorze czerwonym, wraz z koroną dowodzi jej pozycji oraz jej władzy. Jest to osoba wysoko postawiona. Waga którą trzyma ma za zadanie pokazać nam że trzyma ona w ręce czyjś los. A sam miecz symbolizuje męstwo, odwagę, waleczność.

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, nie szukaj ideału, czasami zbyt wygórowane wymagania tak naprawdę mogą Ci przeszkodzić w znalezieniu prawdziwej miłości bo może się okazać że nikt im nie sprosta. Jeżeli jesteś w związku, zwolnij trochę tempa. Pośpiech w związku nie jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli między Wami są jakieś sprzeczki może lepiej jest porozmawiać niż siebie nawzajem obwiniać?

W finansach:

Sytuacja w której jesteś jest Ci na rękę, dobrze by było abyś nic nie zmieniał, nic nie przyspieszał, oraz nie podejmował ważnych decyzji w najbliższym czasie bo to może niestety Ci zaszkodzić. Dobrze jest też kierować się zgodnie z regulaminem w pracy i ogólnie zgodnie z prawem.

W zdrowiu:

Jeżeli odczuwasz jakieś dolegliwości, możesz zrobić sobie badania kontrolne. Dobrze by też było pomyśleć o jakiejś diecie a i może o sposobach relaksacyjnych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *