2 października 2014

Tarot – XIII Śmierć

tarot.13Tarot – XIII Śmierć

Karta ta jest jedną z bardziej rozpoznawalnych kart w Wielkich arkanach poprzez samą nazwę, ale też dlatego że oznaczona jest ona numerem 13.

Wygląd karty:

Na karcie zauważyć możemy, szkielet odziany w czarną zbroję, ujeżdżający białego rumaka. W ręku trzyma sztandar. Koń ma podniesione jedno kopyto, a w dolnym lewym rogu zauważyć można 3 postaci, Kapłan z wyciągniętymi rękoma, oraz dwójka dzieci.
Natomiast w tle karty widać jakieś 2 wysokie wieże a pomiędzy nimi zachodzące słońce.

Moja charakterystyka:

Karta śmierci w tarocie nie wskazuje na śmierć bliskiej nam osoby, raczej ma ona odwrotne znaczenie. Śmierć niosąca czarny sztandar z białym kwiatem w środku może oznaczać że ta karta w zależności od położenia zwiastuje coś dobrego albo coś złego. Kapłan z wyciągniętymi rękoma, symbolizuje prośby o dobro, które prawdopodobnie będzie mógł otrzymać

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, jest szansa na znalezienie kogoś kto zawładnie twoim ciałem, twoim sercem i twoimi uczuciami, prawdopodobnie będzie to miłość do tak zwanej grobowej deski.
Natomiast jeżeli jesteś w związku, może czas na zmiany w związku? Może najwyższy czas aby wynieść swój związek na wyższy poziom? Np. pobierając się?

W finansach:

Przed tobą widnieje dużo spraw do załatwienia, lepiej by było dla Ciebie abyś wszystko na spokojnie zaczął robić, nie bierz nowych spraw żeby nie mieć zbyt dużo obowiązków. Jeżeli w Twojej pracy będziesz w sytuacji gdzie pojawią się jakieś nieporozumienia, lepiej je wyjaśnij od razu. Nie zwlekaj aż sama sprawa się rozwiąże.

W zdrowiu:

Małe dolegliwości wkrótce powinny ustąpić, nie zapominaj o tym aby się nie nadwyrężać, a najlepiej zacząć myśleć o relaksie i spacerze na świeżym powietrzu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *