2 października 2014

Tarot – XV Diabeł

imagesTarot – XV Diabeł

Jest to chyba jedna z bardziej dziwnych kart tarota, przedstawiająca diabelską postać z sługami.
W różnych taliach kart, Diabeł jest różnie przedstawiany, jeżeli diabeł w jakiejś talii ma na brzuchu drugą twarz, interpretuje się to jako jego drugie „JA” niższe.

Wygląd karty:

Po środku karty, na słupie siedzi diabeł, nogi ma kozła, szpony smoka, tułów kobiety, twarz częściowo ludzka, częściowo zwierzęca z rogami, oraz skrzydłami. Podnoszący prawą rękę, a w lewej trzymający palącą się pochodnię. Do słupa na którym siedzi, przywiązane są dwie postacie metalowym łańcuchem. Postać kobiety jak i mężczyzny ( obie postacie mają ogon ) oraz są nagie.

Moja charakterystyka:

Diabeł symbolizuje zło, niemoralne postępowanie, zniszczenie czy krzywdzenie innych. Są to złe cechy ludzkie które diabeł trzyma na uwięzi. Karta ta również symbolizuje przywiązanie się do rzeczy materialnych.

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny i poznajesz kogoś, dobrze się zastanów czy Ci zależy na tej osobie, czy ta osoba Cię nie krzywdzi. Jeżeli natomiast jesteś w związku, spróbuj urozmaicić swój związek, jeżeli Ci na nim zależy, jeżeli jednak nie, być może okazać się że osoba którą kochasz nie daje Ci tego co potrzebujesz i będziesz szukał pocieszenia u innej osoby a to niestety będzie prowadziło do rozpadu Twojego związku.

W finansach:

Jeżeli masz jakieś plany nad którymi długo pracowałeś, zastanów się dobrze nad nim, zrób analizę „za” i „przeciw” w przeciwnym wypadku może się zdarzyć tak że to czego nie przemyślałeś może okazać się Twoją zgubą.

W zdrowiu:

Jeżeli zbyt dużo pracujesz, po prostu weź sobie dzień wolny, odpocznij, a może zacznij żyć bardziej aktywnie, zapisz się na squasza, tenisa czy może na siłownie albo na basen, to wszystko zależy od Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *