2 października 2014

Tarot – XVI Wieża

Karta_tarota_Wieza_Boga_16Tarot – XVI Wieża

Kolejna z moich ulubionych kart tarota. Karta ta ma również inne nazwy takie jak Wieża Boga, albo Piorun. W kilku zapisach o tej karcie czytałem że osoba udająca się do wierzy, wspinając się na jej szczyt wspina się bardzo szybko, albo bardzo powoli w zależności od wiatrów jakie w wieży powieją. Oczywiście ma to swoje odzwierciedlenie w interpretacji karty.

Wygląd karty:

Na karcie widać wysoką wierzę, z trzema oknami, z nich wydobywają się płomienie, wieża również płonie od uderzenia piorunem. Z dachu wieży odpada złota korona. Z wieży spadają ludzie a na około widać kłęby dymu. Niemniej jednak wieża osadzona jest na skalistym podłożu co też ma swoje znaczenie.

Moja charakterystyka:

Wieża będąca na skalistym podłożu, symbolizuje to że cokolwiek się stanie, mamy silną podstawę, nawet jeżeli góra wieży by się zwaliła, dół pozostanie nienaruszony. Niemniej jednak, karta ta ma też złowrogie znaczenie, jak utratę czegoś, chorobę.

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, zwróć uwagę na osoby które Cię otaczają, jeżeli jest jakaś osoba która próbuje skraść Twoje serce, zastanów się nad tym czy rzeczywiście jest ona tego warta. Jeżeli natomiast jesteś w związku i dzieje się między Wami coś niedobrego, lepiej zareagować za wczasy na sygnały partnerki niż ta Cię opuści.

W finansach:

Do tej pory wszystko próbowałeś robić zgodnie ze swoimi ambicjami i z swoją inteligencją, może najwyższy czas zaufać również intuicji? Jeżeli szykuje Ci się jakaś umowa do podpisania, uważaj na każdy jej haczyk.

W zdrowiu:

Jest możliwość że stan Twojego zdrowia się pogorszy. Niezbędne będzie pójście do lekarza, udanie się po radę do specjalisty i pamiętaj, nie rób nic na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *