3 października 2014

Tarot – XVIII księżyc

tarot-ksiezycTarot – XVIII księżyc

Księżyc, albo jej inne nazwy takie jak mrok, czy zmierzch. Jest kartą z Wielkich Arkan oznaczoną numerem XVIII występuje zawsze po karcie gwiazdy.

Wygląd karty:

Na karcie widnieje mała wysepka, na niej dwa psy wyjące do księżyca, u dołu widać jakby jeziorko z którego wychodzi krab i kieruje się w stronę księżyca. nad zwierzętami widać rozległą wodę z dwoma wieżami po bokach a w centralnym górnym położeniu karty widać sam księżyc z twarzą narysowaną w jego okręgu.

Moja charakterystyka:

Karta ta symbolizuje błędne pojęcie świata, być może życie w iluzji, owa wyspa być może oddziela świat realny od świata wyimaginowanego. Ciężko jest stwierdzić czy powinniśmy iść dalej kierując się tą kartą czy mimo wszystko pozostać w miejscu. Sam księżyc co prawda oświetla drogę ale może to być złudne wrażenie.

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny zwróć uwagę na osobę którą wybierzesz, być może ta osoba wcale nie jest tą odpowiednią osobą, być może próbuje Cię zmienić. Jeżeli jesteś w związku, lepiej jest być z partnerem szczerym od razu niż czekać aż ona się o wszystkim dowie od kogoś innego.

W finansach:

W ciężkich sytuacjach w firmie, pracownicy mogą się dowiedzieć że nie ma osób niezastąpionych ( chyba każdy z nas to już słyszał ) lepiej jest uciekać od plotek i ploteczek, uśmiechać się i bacznie uważać na podpisywane umowy czy spłacanie rachunków, bowiem można się łatwo pomylić a potem będzie ciężej to odkręcić.

W zdrowiu:
Osoby nerwowe mogą mieć ciężko, nie oznacza to jednak że zdrowie się pogorszy. Może najwyższy czas zacząć robić coś dla siebie? Rada: Uprawiaj sport, słuchaj muzyki, czy oglądaj filmy zawsze te rzeczy pomogą w tak zwanych gorszych dniach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *