26 września 2014

Tarot – VIII Moc lub Siła

siła,moc

Tarot – VIII Moc lub Siła

Czasami karta ta zwana jest Fortuną. Jest jedną z trzech cnót, zaraz obok Sprawiedliwości oraz Umiarkowania. Karta niesie bardzo czytelne i jasne przesłanie, oznaczające siłę woli i siłę charakteru. Kiedy pojawia się w rozkładzie oznacz, że kwerent ma większą siłę, niż w rzeczywistoście to sobie uświadamia. Zwykle oznacza powroty po ciężkich stanach zarówno psychicznych jak i witalnych, jest kartą bardzo pozytywną, daje nadzieje na dobre zdrowie w przyszłości. Oznacza w dużej mierze nadchodzące sukcesy na polu zawodowym, finansowym, bytowym ogólnie.

Wygląd karty:

Na karcie widnieje postać mężczyzny próbującego otworzyć paszczę lwa. nad głową ów mężczyzna ma znak nieskończoności, jest odziany w białą szatę przyozdobioną roślinnością. W tle karty widać malowniczą krainę z masą drzew i górami.

Moja charakterystyka:

Mężczyzna próbujący otworzyć paszczę lwa symbolizuje siłę, witalność oraz aktywność fizyczną, postać tę można porównać do mitologicznego Herkulesa.

Moja interpretacja:

W miłości:

Jeżeli jesteś samotny, czeka Cię dużo zmian oraz związanego z nim zamieszania, będziesz podatny na kuszenie ze strony potencjalnych partnerek. Jeżeli jesteś w związku, pomyślcie nad tym czy jesteście dobraną parą, jeśli nie to może lepiej zerwać ze sobą niż ciągnąć taki związek w nieskończoność?

W finansach:

Czasami lepiej nie ryzykować, dobrze jest po prostu robić to co nam inni narzucili z góry i nie wychodzić na przód. Działanie pochopne oraz niezorganizowane może tylko pogorszyć Twoją pozycję

W zdrowiu:

Tak jak herkules, siła i zdrowie aż będą Cię rozpierały, ale nie zapominaj o tym aby odpoczywać. Zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *